Пісочний острів


Всім відомий такий факт, що заняття з образотворчого мистецтва цікавіші ніж звичайні навчальні уроки, але як і всі предмети мистецтво є важливим фактором розвитку дітей.

Що таке? Це малювання дитиною кольоровим піском на трафареті з зображенням відомого героя з мультфільму. Таке малювання допомагає у вихованні дітей у всіх аспектах, розумовому, моральному, фізичному і звичайно естетичному.

В процесі художньої діяльності у дітей зароджується відчуття товариства, поваги, допомоги ближньому. Діти не помічають як починають спілкуватись між собою, питають порад або просять допомоги від товариша.

Даний вид нетрадиційного малювання можна назвати чаруючим, цікавим процесом, який викликає захват у дітей та дорослих. Відвідування таких занять позитивно впливає на дітей, а саме:

· знімає дитячі страхи;

· зароджує впевненість у собі

· сприяє розвитку просторового мислення;

· висловлювати свої думки;

· відкриває творчі початки у дітей

· розвиває вміння працювати з будь яким матеріалом

· зароджує почуття кольору, ритму, фактурності

· фізичні здібності

· сприяє естетичному задоволенню


Малювання кольоровим піском на трафареті можна сміливо назвати маленькою грою. Застосовуння цієї методики дозволяє дітям відчувати себе розкутішими , сміливими, сприяє розвитку багатьох функцій у дітей, а найголовніше завдяки цьому заняттю дитина відчуває свободу своїх дій та думок.

Такі заняття як розмальовування потребує у дітей посидючості, терпіння і саме до цього діти повинні звикати в ранньому віці. Задача батьків полягає в тому, щоб підтримати це прагнення малювати, заохотити різними методами. Не для кого не секрет, що людині важко іноді висловити свої почуття, для цього і використовують даний вид художньої творчості. Особливо це найкращий спосіб для батьків побачити внутрішній світ дитини, її почуття та переживання. Дорослі також використовують дану техніку для вираження своїх емоцій. В своїй роботі психологам часто приходиться розшифровувати роботи дітей та дорослих, вони це роблять по кольорам або по вибраним фігурам.